.....:o) VÍTEJTE !

.....:o) VÍTEJTE !

sobota 26. července 2014

ANNA

Je nadherne jmeno. Jmeno me vnucky. Anicka,Andulka,A'na,Andulinka,Ani...a jeste vic..Dnes ma svuj svatek . A nadelila si vysokou horecku..tak uz to u nas chodi..Jak nekdo neco slavi, prida si k oslave nejakou tu nemoc navic..snad to nebude nic vazneho. Byla by skoda, kdyby si tu poslednich 10 dni neuzila..Nevim, jestli to znate, ale udrzet dite pri nemoci v posteli..to je nad nase usili..jakmile teplota trochu polevi...je to nadlidske..
Oslava ale byla...a radosti bylo plno..
Tak hlavne hoooodne zdravi, Anicko!
Pro zajimavost:
Podle českého kalendáře má svátek 26. července a v církevním se slaví Anna společně s Jáchymem, neboť celý život spolu prožili a jsou známí coby rodiče Panny Marie. Druhý vatikánský koncil stanovil památku Jáchyma a Anny na společný den 26. července, do té doby se oba slavili po celém světě v různé dny.

Roku 1481 ji papež Sixtus IV. včlenil do římského kalendáře. Rokem 1584 a z nařízení papeže Řehoře XIII. se slaví svátek sv. Anny.

Anna je patronkou Innsbrucku, Florencie a Neapole a lidé ji prosí za šťastný sňatek a manželství, za požehnání dětí, za šťastný porod a za svou si ji berou vdovy, hospodyně, matky, dělnice, horníci, tkalci, soustružníci, umělečtí truhláři, mlynáři, kramáři, provazníci, krejčí, krajkáři, čeledíni aj.

Anna znamená matka v indianském jazyce Algonquin.