středa 6. května 2015

PŘÁNÍ KE DNI MATEK
 Ani moji žáčci nezůstanou pozadu a zítra budeme vyrábět dárek ke Dni matek.
Takhle nějak by mělo vypadat naše přáníčko..
/v podání od dětí bude určitě daleko krásnější../


dvě papírová kolečka spojená ve středu k sobě..
Zároveň jsme procvičili přídavná jména,
jaká je naše maminka? :o)


a také jsem se inspirovala u Lidky 
a dnes nafotila děti..
Zítra budeme fóliovat
a uděláme záložkya dojde i na magnetky,
ale srdíčka musí děti ještě dopsat..


Lidu, díky za inspiraci..
Vám Všem
přeji krásný den
:o))
Inka

4 komentáře:

 1. To je krásné přání :-) Mě nejvíc potěší přání, které mi syn vyrobí :-) Je totiž vidět, že je z lásky :-) . Letos mě ke dni matek překvapil i manžel. Objednal si totiž pro mě doručení květin Ostrava a poslal mi domů růže s krásným vzkazem :-) .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I was searching for loan to sort out my bills& debts, then i saw comments about Blank ATM Credit Card that can be hacked to withdraw money from any ATM machines around you . I doubted thus but decided to give it a try by contacting { cyberhackingcompany@gmail.com} they responded with their guidelines on how the card works. I was assured that the card can withdraw $5,000 instant per day & was credited with$50,000,000.00 so i requested for one & paid the delivery fee to obtain the card, after 24 hours later, i was shock to see the UPS agent in my resident with a parcel{card} i signed and went back inside and confirmed the card work's after the agent left. This is no doubts because i have the card & has made used of the card. This hackers are USA based hackers set out to help people with financial freedom!! Contact these email if you wants to get rich with this Via: cyberhackingcompany@gmail.com ..    

   Vymazat
  2. iI’m lauriel from New York, United States. I lost my job a few months back after my divorce with my wife. I tried everything positive to make sure I took good care of my kids but all failed, and I was in debt which makes everything worse. I was kicked out of my home and i had to live with my neighbor after pleading with her to allow me to stay with her for some days while I figured out how to get a home which she agreed to, but no one was willing to help anymore. I bumped into this page from google and I was excited about this, then I contacted the hackersBill Dean. I had just $200, so I pleaded with them to help me because of my condition but they never accepted. I believed in this, so I managed to pawn a few things and got $500. I ordered the $10,000 card and I got my card delivered to me by Ups 4 days later. I never believed my eyes! I was excited and upset as well, I managed to withdraw $2000 on the ATM and $2500 the second day. I went to Walmart and a grocery store and bought a couple of things for $3000. The card got blocked the third day and I contacted them and I was told it's a mistake from my end. I’m so happy, I have started all over again and have a good apartment with my kids you can contact him through is via email (globalatmcardhackingservice@gmail.com)or his whatsap contact (+1 301-887-5071)

   Vymazat
 2. Dobrý den, nápad je to moc hezký. Možná ještě lepší, než přát mamince, jaká má být (a klást tedy nějaké požadavky na její kvality:-) by byl slib dětí, že ony se budou snažit být milé, pomáhající, veselé.....

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé komentáře a za Váš čas.